Şahlan Türkiye'nin Denizli şehrindedir. Denizli şehri Türkiye'nin sekizinci büyük endüstri şehridir. Pamukkale turizm merkezi ile dünyaca ünlü bir lokasyondur. Denizli'de havalimanı ve çevre illere otoyollar bulunmaktadır. Denizli, Türkiye'nin en büyük liman şehirlerinden biri ve üçüncü büyük şehri İzmir'e 240 kilometre uzaklıktadır. Bir sanayi şehri olduğu için Denizli'de hizmet veren çok sayıda lojistik firması vardır; maliyetler makul seviyededir.
Şahlan kendi bünyesinde proje ve üretim departmanı bulunan bir işletmedir. Şahlan olarak fason üreticiler veya alt yükleniciler ile çalışmıyoruz; hidrolik silindirinden metal konstrüksiyonuna dek; tasarımından sevkiyatına dek tüm prosesleri kendi personellerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Şahlan olarak özgün tasarımlara sahibiz.
Şahlan üretimlerine en az 1 yıl tam garanti, 10 yıl ise parça bulunabilirlik garantisi vermektedir. Üretimini yaptığımız makinelerin üzerindeki komponentler dünyaca ünlü ekipman üreticilerine ait olup garanti şartlarını sağlayacak olması göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir.
Son kullanıcılara yönelik kullanım, servis, hata saptama, hata sonlandırma, montaj, yedek parça tedariği gibi ihtiyaç duyulan her alanda çevrimiçi veya fiziksel destek, tamir ve eğitim sunabilmekteyiz. Olası problemlere derhal müdahale edebilme, hızlı parça tedariği Şahlan'la mümkündür. 
Şahlan üretimleri kullanıcı dostu olduğu kadar üretim teknikleri itibariyle çevre ve operatör dostudur. İş güvenliği ve çevre hususunda uluslararası normları izlemekteyiz. Satış portföyümüzdeki ürünlere ve coğrafyalara ait lokal koşullara uygun üretimler yapmaktayız. Bol opsiyonlar ile çeşitlendirdiğimiz üretimlerimizde güvenlik opsiyon değil en temel standardımızdır.