hakkımızda imagehakkımızda imagehakkımızda image
“Şahlan, hidrolik sistemlerin bir muamma olarak görüldüğü 1970'li yıllarda hidrolik makinalar imal ederek sektörünün ölcülüğünü yapmış bir firmadır."

Şahlan, yarım asıra varan mazisi ile Türkiye'nin Denizli şehrinde Organize Sanayi Bölgesi'nde üretim yapmaktadır. Arkadan yüklemeli çöp kamyonu üstyapısı imalatında uzman olan Şahlan, ayrıca kendisine ait Poubella markası adı altında çöp konteynerleri ve yine kendisine ait Powerlift markası adı altında hidrolik asansör sistemleri imal etmektedir.

Faruk Alyaz

Yönetim Kurulu Başkanı

Tarım römorkları ile başladığımız üretim sevdamız kesintisiz olarak bugün de devam ediyor.

1972 yılından beri kesintisiz üretim

Şahlan Hidrolik Mak. San. Tic. A.Ş. hidrolik makine ve araç üstü ekipman sektörünün öncü firmasıdır. Bölgesinde hidrolik makinacılığın temelini atmış, kadrolar yetiştirmiş ve oluşturduğu marka değerini 1972 yılından beri artırarak sürdürmektedir.

Denizli 1. Sanayi Bölgesi'nde küçük bir atölyede römork imalatçılığı yapan Faruk Alyaz tarafından oluşturulan ŞAHLAN markası bu gün dünyanın farklı ülkelerine hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları başta olmak üzere hidrolik makineler ihraç etmektedir.

Günümüzde Türkiye'nin 8. büyük ihracatçısı olan Denizli sanayisinin tipik bir özelliği olan girişimcilik, yenilikçilik ve rekabetçilik ilkelerine katkı sağlayan Şahlan Makina, kurulduğu günden bu güne mesleki ve sosyal örgütlenmelerin içinde olmuş, makine sanayisine yön vermiştir.1980'li yıllarda tarım römorku imalatından kazandığı deneyimleri spesifik hidrolik makine tasarımı ve imalatına eviren ŞAHLAN, markalaşma sürecine traktör ataşmanları imalatı ve beko loder (kazıcı yükleyici) imalatı ile hız kazandırmıştır. Bu gün bile hala Denizli ve çevresinde kullanılan, kullanıcıları tarafından efsane "Şahlan Kepçe" olarak değer gören kazıcı yükleyiciler Şahlan markasının ulusal ün kazanmasının önünü açmıştır. 1990'lı yıllarda gelişen ihtiyaçlar ve sektörel değişim sonucunda yerel yönetimlere yönelik üretimlerini yoğunlaştıran Şahlan Hidrolik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurumsal kimliğindeki profesyonelleşme ve Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisi ile ihracatçılığa adım atmıştır. Günümüzde de ana üretim kalemi olan hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları, araç kurtarıcılar, itfaiye araçları, vidanjör, arasöz, çöp konteynerleri ve spesifik çevre araçlarını Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında seri üretim kaidelerine uygun olarak üretmeye başlayan Şahlan Hidrolik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş, başta komşu ülkeler olmak üzere Ortadoğu ve Balkanlara ihracat yapmaya başlamıştır.2000’li yıllardan bu yana üretiminin büyük kısmını ihraç eden ŞAHLAN A.Ş. çöp transfer sistemleri imalatı, hidrolik asansör sistemlerinin imalatı, hidrolik silindir imalatı, hidrolik hurda presi imalatı gibi özel ürünlerde de ihracat eksenli üretimler yapmaktadır. 

Ana üretim ve ihracat kalemi olan hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları başta olmak üzere ŞAHLAN markası günümüzde pek çok ülkeye Türk malı kaliteli makineciliğin temsilcileri olarak yayılmaktadır.İmalatını yaptığı ürünler ulusal ve uluslararası kalite sertifikalarına sahip olan Şahlan Hidrolik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş., sipariş alma sürecinden satış sonrası hizmetlere kadar olan tüm aşamalarda TÜV ISO 9001 standartlarını izlemektedir.

Kurulduğu ilk günden bu yana üretici olmanın verdiği haz ile kurumsallaşan Şahlan Makina, bugün Türkiye'nin pek çok yerinde yerel yönetimlerin ve yurtdışındaki partner firmaların tercihidir.

İmal edilen ürünlere ait valf blokları, emniyet valfleri gibi önemli komponentler firma içerisindeki AR-GE departmanı tarafından tasarlanıp yine firma içerisinde imal edilmektedir. Şahlan Makina'nın kendi komponentlerini üretebilmesi sonucunda sektörde yeni oluşan ihtiyaçlara, trendlere ve müşteri taleplerine en kısa sürede cevap verilmektedir. Esnek üretim planına sahip Şahlan Makina, her tür araç ile tam uyumlu araç üstü ekipman imalatı konusunda yılların deneyimini taşımaktadır.

Servis, onarım ve yedek parça hizmetlerini partner firma Hidroteknik A.Ş. ile yerine getiren ŞAHLAN,  kurucu yönetim kurulu başkanı Sn. Faruk Alyaz çizdiği şirket vizyonunda ilerlemeye ve Türk sanayisine katma değer yaratmaya devam etmektedir.

SOSYAL MEDYADA BİZE KATILIN

Firmamızdan en son haberleri alan ilk kişi olun