Kurumsal

Şahlan Hidrolik Mak. San. Tic. A.Ş. hidrolik makine ve araç üstü ekipman sektörünün öncü firmasıdır. Bölgesinde hidrolik makinacılığın temelini atmış, kadrolar yetiştirmiş ve oluşturduğu marka değerini 1972 yılından beri artırarak sürdürmektedir.

İmalatını yaptığı ürünler ulusal ve uluslararası kalite sertifikalarına sahip olan Şahlan Makina, sipariş alma sürecinden satış sonrası hizmetlere kadar olan tüm aşamalarda TÜV ISO 9001 standartlarını izlemektedir.

Kurulduğu ilk günden bu yana üretici olmanın verdiği haz ile kurumsallaşan Şahlan Makina, bugün Türkiye'nin pek çok yerinde yerel yönetimlerin ve yurtdışındaki partner firmaların tercihidir.

İmal edilen ürünlere ait valf blokları, emniyet valfleri gibi önemli komponentler firma içerisindeki AR-GE departmanı tarafından tasarlanıp yine firma içerisinde imal edilmektedir. Şahlan Makina'nın kendi komponentlerini üretebilmesi sonucunda sektörde yeni oluşan ihtiyaçlara, trendlere ve müşteri taleplerine en kısa sürede cevap verilmektedir. Esnek üretim planına sahip Şahlan Makina, her tür araç ile tam uyumlu araç üstü ekipman imalatı konusunda yılların deneyimini taşımaktadır.

Şahlan Makina endüstriyel malzeme tedariğinde Hidroteknik Fabr. Malz. Tic. San. A.Ş. ile çalışmaktadır. Kardeş firma mahiyetindeki Hidroteknik A.Ş., endüstriyel gelişmeleri yakından takip etmekte olup alanında bölgenin en büyük malzeme tedarikçisidir. Şahlan Makina ve Hidroteknik A.Ş. birlikteliği ile oluşan parça bulunabilirliği, yedek parça temini ve satış sonrası hizmetler bütünlüğü içerisinde %100 müşteri memnuniyeti hedeflenmiştir.

Değerlerimiz

  • Çevrenin ve insanın korunmasını birincil öncelik olarak belirlemek
  • Resmi mevzuatlara, kanun ve yasalara uyum
  • İş ahlakına ve etik kurallara uymak
  • Uluslararası kalite standartlarını benimsemek
  • Fikirlere, önerilere ve eleştirilere açık olmak

Misyon ve Vizyon

Misyon: Ürün yelpazesinde yer alan tüm ürünler için; kullanıma, ihtiyaca ve müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak tasarlanan ve üretilen tam uyumlu, uzun yıllar boyunca kullanılacak ürünlerin tasarımı, seri imalatı, kurumsal bir altyapı ve rekabetci fiyatlar ile satışı, tatmin edici satış sonrası hizmet ağlarının kurulması ile kurum ve kullanıcı memnuniyetinin en üst noktada tutulması

Vizyon: Hidrolik makine imalatında kendi standartlarını ve kendi tasarımlarını oluşturarak Dünya çapında bir marka değerine sahip olunması.

Tarihçe

 

Şahlan Hidrolik Makina San. Tic. A.Ş. 1972 yılında Denizli 1. Sanayi Bölgesi'nde Faruk Alyaz tarafından kurulmuştur. Tarım römorkları başta olmak üzere çeşitli traktör ekipmanlarının imalatını yapan firma tüm dünyada tarım ve inşaat sektörlerindeki büyümeye paralel olarak artan makine ihtiyacını karşılamayı hedef edinmiştir.

Türkiye'nin ilk hidrolik makina imalatçılarından olabilmek adına uçak sanayii ve makinacılığı ile ilgili olabilecek diğer tüm sektörleri inceleyen hevesli ekip sayesinde Şahlan, o yıllarda görece küçük bir şehir olan Denizli'de Türkiye'nin ilk hidrolik makine imalatçılarından birisi olmuştur.

Traktör kepçe imalatı ile bölge çiftçisine ve inşaatcısına uzun yıllar hizmet veren Şahlan, hidrolik makinecelik deneyimlerini yıllar içerisinde Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında geliştirerek belediyeler başta olmak üzere yerel kurumların ihtiyaç duydukları çevre araçlarını üretime başlamıştır.

Hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları, itfaiyeler, araç kurtarıcılar ve bu araçlarla ilgili yan mamüllerin üretimini yapmakta olan Şahlan Makina, 1982 yılı itibari ile Anonim Şirket ünvanı alarak CE sertifikası, ISO 9001 kalite sistem uygulamaları gibi çeşitli standartları uygulayarak kurumsallaşmıştır. Ayrıca hidrolik ve pnömatik makine endüstrisindeki gelişmeleri takip etmek, servis hizmetlerini sağlamak, sektörün gelişimine ön ayak olmak adına Hidroteknik Fabr. Malz. Tic. San. A.Ş., Şahlan Makina tarafından kurulmuştur.

Şahlan Makina, mütavazi bir atölyede römorkçulukla başladığı imalat tecrübesine bu gün 10.000 metre karelik alana kurulu fabrikasından bölge ülkelerine ihracatçılık deneyimini katmıştır.


© 2016 Şahlan A.Ş